Adobe Acrobat Reader DC

Adobe Acrobat Reader DC

Zdarma
Adobe Acrobat Reader DC vám umožní prohlížet, tisknout a komentovat PDF soubory
Hodnocení
4.0  (196 hlasů)
Váš hlas
Tento program obdržel 3 ocenění
KE STAŽENÍ Zdarma  
Adobe Acrobat Reader DC je zdarma, důvěryhodné standard pro prohlížení, tisk, a anotace PDFs. S touto aplikací, je snadné přidat poznámky k dokumentům pomocí kompletní sadou nástrojů pro komentování. Uvnitř Čtenář, můžete se přihlásit k odběru aktivovat dodatečné schopnosti vytvořit PDF soubory a exportovat je do aplikace Word nebo Excel.
Podělte se o své zkušenosti:
Napište komentář k tomuto programu

Actual users' questions

Zobrazit všechny
  • Question: When I try to open a .pdf file, I get the error, The document filename.pdf could not be opened. Acrobat cannot open files in the Adobe PDF document format. But I can open the document if I open Acrobat and then open file through Acrobat. I'm using Acrobat Pro 9.
    Answer:

    If you receive that error, then it means it's wrong associated or the file is corrupted, but I believe it's a simple association error. Locate the file then right click it and choose Open With. From the dialog window that will open, choose Adobe Reader or Adobe Acrobat and accept the changes. You also have to tick the option to always open the file using one of the selected PDF applications and then it should open correctly. If you still have issues, reinstall/repair the applications on your computer.

Informace aktualizovány:
We are in CryptoPicture!